I. Základní ustanovení

 1. Zákazník je před nákupem povinen se seznámit se s obchodními, dodacími a reklamačními podmínkami.
 2. Cena za zboží je uváděna se sazbou DPH. Cena zboží neobsahuje poštovné. V případě změny ceny je zákazník kontaktován elektronickou poštou nebo telefonicky.
 3. Vzhledem k rázu našeho e-shopu i kamenného obchodu a jeho myšlence nákupem zákazník potvrzuje, že je seznámen s možností drobných vad a nedokonalostí produktů. Tento fakt vždy uvádíme v popisu produktu a nebo zákazníkovi přičteme bezplatně metráž či ks navíc jako kompenzaci za tyto vady. Tento fakt není brát jako důvod a argument ke vrácení zboží.
 4. Zákazník má právo vrátit zboží do 14 dní od převzetí zboží bez uvedení důvodů (zboží mu bylo doručeno přepravní službou). V takovém případě může požadovat vrácení peněz nebo náhradu za jiné zboží. Vrácené zboží musí být nepoškozené. Toto ustanovení neplatí u zboží, které je na zákazníkovu objednávku zpracováno. Tímto ustanovením není nijak dotčeno právo na reklamaci.

II. Objednávání

 1. Ve vlastním zájmu prosíme uveďte v objednávkovém formuláři pravdivá a přesná data, abychom Vám mohli zboží řádně a včas doručit. O vyřízení objednávky budete informováni elektronickou poštou. V ostatních případech Vás v případě potřeby budeme kontaktovat telefonicky nebo taktéž emailem.
 2. Vaši objednávku považujeme za závaznou. Jestliže se dodatečně po jejím odeslání rozhodnete objednávku změnit, můžete tak učinit do 12ti hod od učinění objednávky e-mailem nebo telefonicky.
 3. Vyhrazujeme si právo zrušit objednávku a to zejména z důvodu nemožnosti zajistit zboží řádně a včas.
 4. V případě, že se jedná o zboží, které není na skladě, prodávající kupujícímu předem potvrdí telefonicky / e-mailem cenu a termín dodání. Tuto cenu je prodávající oprávněn měnit vzhledem k aktuální situaci na trhu a v závislosti na vývoji kurzu Kč vůči zahraničním měnám.

III. Platební podmínky

 1. Platba předem převodem na účet 1738477037/3030 Air Bank. Číslo objednávky zároveň slouží jako variabilní symbol. IBAN CZ5030300000001738477037, BIC AIRACZPP
 2. Platba v hotovosti nebo kartou při osobním odběru zboží na adrese našeho kamenného obchodu Čechova 14, 170 00 Praha 7.

IV. Dodací podmínky

 1. Osobní odběr: zboží může převzít pouze osoba k tomu pověřená (oprávněná) majitelem firmy nebo statutárním orgánem společnosti.
 2. Zasílání přepravní službou: zboží je zasíláno službou České pošty nebo prostřednictvím zasilkovna.cz. Cena přepravy se řídí dle ceníku přepravce, aktuálního v den objednávky.
 3. Zboží odesíláme obvykle během 7mi pracovních dnů. V případě prodloužení termínu dodání, zákazník obdrží informaci o prodloužení termínu dodání zboží. Zboží si může po předchozí dohodě zákazník vyzvednout osobně dle výše uvedených platebních podmínek.

V. Právo vrácení zboží bez udání důvodů

 1. Zákazník má právo na vrácení zboží bez udání důvodu. (Neplatí u zboží, které se na jeho žádost mechanicky upravovalo, či šilo nebo stříhalo. Neplatí též pro zboží, u kterého se nachází vada, se kterou je zákazník při uzavření objednávky obeznámen.)
 2. Bude-li zákazníkem nevyzvednuta zakázka, která se na jeho žádost a s jeho souhlasem upravovala a materiál byl tímto pro jiné použití znehodnocen nebo pozměněn, zboží bude jeden měsíc drženo skladem a zákazník bude o tomto stavu informován emailem. V případě oprav si vyhrazujeme právo po nevyzvednutí zakázky zákazníkem po uplynutí doby 2 měsíců zlikvidovat z kapacitních důvodů.

VI. Reklamační řád

 1. Zákazník je povinen doručenou zásilku neprodleně otevřít a překontrolovat její stav, případné poškození způsobené přepravou musí neprodleně nahlásit dopravci.
 2. Provozovatel Internetového obchodu Textile Mountain, stanovuje pro případ reklamace vad zboží následující:
  • reklamace zakoupeného zboží se řídí obchodním zákoníkem a občanským zákoníkem (zákon o ochraně spotřebitele).
  • reklamace doplňkové služby “přeprava zásilky” se řídí přepravními podmínkami přepravců a je samostatně objednávanou službou.

Vaše reklamace bude vyřízena v zákonné lhůtě po obdržení Vaší písemné zprávy a zboží. Všechny reklamace vyřizujeme na info@textilemountain.cz

VII. Ochrana osobních údajů

 1. Osobní údaje zákazníků jsou chráněny před zveřejněním a jakýmkoli zneužitím. Osobní údaje jsou používány pouze pro zaslání objednané zásilky a pro komunikaci se zákazníkem.
 2. V případě udání emailové adresy zákazníkem si provozovatel Internetového obchodu vyhrazuje právo zasílat zákazníkům průběžné informace o novém zboží apod. Projevené přání zákazníka tyto informace nezasílat bude respektováno.
 3. Prohlašuji, že všechny osobní údaje uvedené v tomto formuláři/importovaném souboru jsou úplné a pravdivé. Souhlasím s tím, že tyto údaje budou zpracovávány Českou poštou, s.p. za účelem kontaktu při doručování zásilek. Údaje budou uchovávány v souladu se zákonem č. 101/2000Sb., o ochraně osobních údajů. Beru na vědomí informaci o mém právu na přístup ke zpracovávaným osobním údajům, právu na opravu těchto údajů i povinnosti České pošty, s.p. mi na požádání sdělit informace o jejich zpracování, jakož i o dalších právech stanovených v § 21 zákona 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

VIII. Kontakt na provozovatele

Textile Mountain, Lenka Vacková
IČO: 06651518
e-mail: info@textilemountain.cz
adresa provozovny: Čechova 14, 170 00 Praha 7