O nás

Ekologická alternativa nákupu textilní metráže a galanterie. První textilní galanterie a opravárna v jednom, zaměřující se pouze na prodej nevyužitých skladových zásob výrobních firem, studií a jednotlivců. Dáváme nový život materiálům, které by jinak skončily na skládce nebo ve spalovně.

V současné době vzniká enormní množství textilního odpadu.Tento odpad vzniká díky nadvýrobě. Svého konečného spotřebitele si reálně najde pouze zlomek z vyrobených textilií. Zbytek končí nevyužitý jako “dead stock” (mrtvé zásoby) ve skladech, na skládkách, ve spalovnách, a nebo v tom nejlepším případě jako materiál určený pro výrobu netkaných textilií.

Myšlenka projektu na záchranu materiálů a pokusu jim vdechnout nový život a vhodné využití se zrodila po roce a půl-leté praxi v továrně recyklující textilní odpad.

Ekologický ráz projekt řeší hned ze dvou směrů: zaprvé zamezuje vytváření odpadu, se kterým je nutné nakládat, a za druhé šetří energie potřebné pro výrobu a materiálů nových. Kromě toho prostor Textile Mountain bude funguje i jako opravárna Vašich oblíbených kousků. 

Z našich materiálů vytváříme i reklamní nebo dárkové předměty na míru. Pro více informací nás můžete kontaktovat.

Fungujeme od konce března 2019 a najdete nás v Truhlářské ulici na Praze 1.